Jak w czterech krokach dobrze zacząć dzień, smartfour dla naszego ciała.

Michał Kądzioła 

 
  • – Mistrz Świata Juniorów w siatkówce plażowej

  • – Ambasador FittyKid 

Jak w 4 krokach dobrze zacząć dzień, smartfour dla naszego ciała.

Sen jest najlepszą i najważniejszą formą regeneracji naszego organizmu. Po przebudzeniu powinniśmy czuć się zrelaksowani i wypoczęci, ale pomimo tego czasem ciężko jest nam „wystartować w dzień”. 

 Zajmuje nam trochę czasu zanim do końca się obudzimy i rozruszamy nasze ciało. Dobór form ruchu bezpośrednio po przebudzeniu jest bardzo ważny, ponieważ nasze mięśnie są rozluźnione, ciało w ciągu ostatnich 7-8h znajdowało się w pozycji horyzontalnej, a tu nagle przechodzi do pionu. 

30-60 min po wstaniu z łóżka nie powinniśmy wykonywać ćwiczeń obciążających nasz kręgosłup. Zrelaksowane mięśnie nie trzymają tak mocno kręgosłupa, a więc nie jest on dostatecznie mocno utrzymywany przez gorset mięśniowy. Dlatego też przez pierwsze kilkadziesiąt minut po przebudzeniu niewskazane jest bieganie czy też ćwiczenia siłowe z zewnętrznym obciążeniem.

Jednak od wieków wiadomo, że „poranny rozruch” jest zdrowy i ułatwia nam pobudkę. Dlatego też przestawiamy wam poniżej jak w 4 krokach rozruszać nasze ciało i wejść w dzień obudzonym i gotowym do działania. Zestaw wskazany jest zarówno dla osób prowadzących siedzący tryb życia, jak i osób bardzo aktywnych. Zajmie wam to 10-15 min a pomoże obudzić nasze ciało lepiej niż poranna kawa.

Pełna treść artykułu jest dostępna tylko dla subskrybentów